X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

شرایط پوستی مشابه در آکنه

با طب سنتی شرق تهران برای درمان جوش صورت و آکنه همراه باشید . آیا تا به حال وضعیت پوستی که آکنه آن را تحریک کرده است، را داشته اید؟ اگر چنین بود، تشخیص شما به چه صورت انجام گرفت

کنترل تولد برای آکنه

 

برای زنان، آکنه، به ویژه آکنه شدید، می تواند منجر به خجالت، اضطراب، انزوای اجتماعی و زخم های پوستی شود. آکنه شدید حتی می تواند شانس اشتغال در برخی از صنایع را نیز کاهش دهد.

ده ها متخصصین پوست قرصهای ضدسرطان را برای درمان آکنه در زنان استفاده کرده اند. با این حال، فقط سه قرص در واقع برای درمان آکنه تایید شده است.

به طور کلی کنترل زایمان برای درمان آکنه اغلب برای زنان سالم توصیه می شود که همچنین نیاز به روش های جلوگیری از بارداری دارند. این معمولا بعد از سایر درمان های آکنه مانند کرم های موضعی و آنتی بیوتیک های خوراکی شروع به شکستن پوست می کنند. در اینجا اطلاعاتی درباره خطرات و مزایای استفاده از قرص های ضد بارداری برای آکنه است. این می تواند به شما در تصمیم گیری دقیق در مورد آنچه که برای شما مناسب است، کمک کند.

 

در عصر حاضر درمان جوش صورت برای برخی افراد بخصوص خانم های جوان بزرگترین دغدغه های داشتن زیبایی محسوب می شود

مراقبت از پوست برای افراد مبتلا به آکنه

 

آکنه ممکن است در سالهای نوجوان شما آغاز شده باشد، زمانی که سن و هورمون ها برای رسیدن به این شکست های افتضاح مواجه می شوند. یا ممکن است شما در سالهای بالغ سالیان خود را تجربه کرده اید.

در هر صورت، بسیاری از افراد آکنه را آزار دهنده یا شرم آور می دانند. برای کاهش آکنه و آسیب آن به پوست شما، این نکات را دنبال کنید.

یک پاک کننده مخصوص به صورت آکنه را انتخاب کنید این محصولات اغلب دارای اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید هستند که به کاهش زخم های آکنه کمک می کنند.

صورت خود را به آرامی تمیز کنید، زیرا آسیب به شکستگی های آکنه ممکن است آکنه را بدتر کند یا باعث آسیب شود. هنگام شستن صورت خود از دستان خود استفاده کنید، زیرا هر نوع پوست یا سایر مواد پاک کننده ممکن است باعث تخریب زخم های آفتاب شود.

اگر شما نیاز به استفاده از مرطوب کننده استفاده کنید، فقط مرطوب کننده های سبک و غیر کمدی، که آکنه را تشدید نمی کنند. مرطوب کننده های بدون روغن در بازار وجود دارد که حاوی عوامل ضد باکتریایی برای پوست مبتلا به آکنه هستند. این نوع محصول ممکن است بهترین گزینه باشد.

اگر آرایش دارید، از یک پایه بدون روغن استفاده کنید. آرایش های سنگین و سایر محصولات آرایشی که منافذ را متوقف می کنند ممکن است موجب افزایش آکنه شود.

هرگز باور نکنید چنین چیزی نمی تواند باعث التهاب بیشتر و زخم های احتمالی شود.

صابون های ایمن و پاک کننده های آکنه

معامله بزرگ در مورد شستن چهره شما چیست؟ شما بر روی بعضی از صابون ها بریزید، پوست خود را با آب پرش کنید، خنک شود، و شما در راه خود هستید .

اما برای افراد مبتلا به آکنه مشکل، مراقبت از پوست شامل زمان و تلاش کمی است.

اگر شما در معرض آکنه هستید، انتخاب پاک کننده مناسب می تواند کمک کند تا پوست شما را از بین برده باکتری هایی که راه های فولیکول مو را گرفتار کرده و منجر به شکستگی می شوند. تمیز کردن کامل سلول های مرده را بر روی سطح پوست شما برطرف می کند، که باعث می شود تا داروهای ضد آکنه شما جذب شوند.

 

برای کمک به کنترل شکستگی های آکنه، یک پاک کننده را انتخاب کنید تا به اندازه کافی قوی برای پاک کردن خاک و پاک کردن پوست باشد. اجتناب از صابون های چروک که می تواند پوست شما را از روغن های طبیعی آن برداشته باشد. پاک کننده های خشن و خشك كردن پوست شما را فقط با پوست قرمز و مضطرب می سازند كه می تواند باعث تشدید آكنه های موجود در آكنه شما شود.

 

شما می توانید از متخصص پوست خود بخواهید که یک نسخه یا ضد عفونی کننده ای را که روی پوست مبتلا به آکنه کار می کند، توصیه می کند، بلکه توجه دقیقی به معمول مراقبت از پوست روزانه آکنه شما می دهد. در اینجا چند راهنمایی در مورد انتخاب محصولات مراقبت از پوست و تمیز کردن پوست خود برای حفظ آن به دنبال بهترین ها است.

کدامیک از پاک کننده ها باید استفاده شود؟

شما می توانید یک پاک کننده ارزان قیمت از سوپرمارکت محلی یا فروشگاه مواد گیاهی خود خریداری کنید. یا اگر مایل هستید کمی بیشتر مفید باشد، می توانید از یک محصول گیاهی که درای عارضه ی کمتر می باشد استفاده کنید، این مهم نیست چقدر خرج می کنید، اما خاصییت و عملکرد محصول چقدر برای پوست شما کارساز باشد مهم است.

 

برخی از مارک های صابون صورت دارای پی اچ قلیایی هستند که می توانند پوست شما تحریک و خشک کنند. هنگام خرید برای تمیزکننده هایی که برای پوست است وعملکرد آن بر روی آکنه کار می کند، باید توجه ویژه ای داشته باشید و حداقل از یک پزشک برای انتخاب آن مشاوره بگیرید.

 

یک پاک کننده ملایم، غیر قابل جذب و بدون الکل را انتخاب کنید

از متخصص پوست خود بخواهید که به شما در پیدا کردن یک پاک کننده آکنه مناسب برای برنامه درمان آکنه شما کمک کند. به دنبال یک پاک کننده آکنه باشید که با نوع پوست شما منطبق باشد - چرب، خشک یا ترکیبی از دو .

برخی از پاک کننده های آکنه و صابون های صورت مواد لازم برای مبارزه با آکنه را بهبود می بخشد و ظاهر پوست را بهبود می بخشد.

پاک کننده های دارویی حاوی ترکیبات ضد آکنه مانند اسید سالیسیلیک، سدیم سولفات آمید یا بنزوئیل پراکسید هستند که می توانند در پاک کردن پوست کمک کنند. اسید سالیسیلیک به منافذ مسدود شده کمک می کند و تورم و قرمزی را کاهش می دهد. پراکسید بنزوییل پوست را پوست می کند و باکتری ها را می کشد. سولفات آمید سدیم با رشد باکتری ها مواجه است.

 

اسیدها) برای صاف کردن مناطق خشن

دیگر محصولات مراقبت از پوست شما می توانید در روال خود باشد :

 

پس از پاکسازی، شما می توانید یک مرطوب کننده را اضافه کنید تا تراز طبیعی خود را به پوست بازگرداند

اکسل کردن به طور مرتب سلول های مرده پوست را حذف می کند و منافذ خود را باز می کند. این به روغن طبیعی پوست شما اجازه می دهد قبل از اینکه فولیکول های خود را گرفتار کند و منجر به شکست بیشتر شود، تخلیه شود.

پس از شستن، از یک مرطوب کننده استفاده کنید که به معنی آن خیس شدن پوست نیست. مرطوب کننده پوست شما را از خشک شدن جلوگیری می کند، به ویژه اگر از یک درمان آکنه استفاده کنید که تمایل به خشک کردن پوست مانند بنزوئیل پراکسید را دارد. اگر پوست روغنی داشته باشید، یک پاککننده که قبلا حاوی مرطوبکننده است، ممکن است همه چیز شما باشد.

 

اصول مراقبت از پوست آکنه

این روش مراقبت از پوست آکنه را به منظور جلوگیری از بروز و جلوگیری از تحریک پوست دنبال کنید »

 

روال دو روزه

هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوید، قبل از رفتن به رختخواب بیدار شوید. اگر شما در حال کار کردن هستید و همیشه شما عرق می کنید، شستشو یا حداقل شستشو صورت خود را، در اسرع وقت انجام دهید، عرق کردن می تواند آکنه شما را بدتر کند

روش تمیز کردن

هر زمان که صورت خود را بشویید، یک کمی پاک کننده را به نوک انگشتان خود اضافه کنید. به آرامی آن را در چهره خود قرار دهید و سپس با آب آشامیدنی آن را بشویید. پوست را پاک نکنید زیرا می تواند خشک شود و به پوست شما آسیب برساند. همچنین از استفاده از دستمال یا اسفنجی اجتناب کنید، که می تواند به اندازه کافی خشن باشد تا پوست را تحریک کند .

مراقب باشید

پوست معمول شما فقط برای چهره شما نیست. همچنین سایر قسمتهای بدن خود را که در آن شما نیز دارای آکنه است، درمان کنید.

محافظت از پوست شما

 مراقبت از پوست هنگامی که حمام را ترک می کنید، پایان نمی یابد.

 کرم ضد آفتاب ضدعفونی کننده با یک یا بیشتر از آن محافظت کنید تا پوست حساس خود را در برابر اشعه خفیف خورشید محافظت کند. یک کرم ضد آفتاب مایع بر روی آب و یا نور برای پوست های مبتلا به آکنه مناسب است. زمان خود را در خورشید بشناسید، بویژه از ساعت 10 صبح تا 2 صبح در حالی که خارج از خانه هستید، پوشیدن کلاه با حداقل لبه 2 اینچی و لباس برای پوشش پوست در معرض مسقیم آفتاب می تواند به شما کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

 
ثبت نظر

بالا