X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

سوالات آزار دهنده درمان جوش صورت

معمولا در طی درمان جوش صورت، ذهن فرد با سوالات زیادی درگیر خواهد شد که ما در این مقاله به بخشی از این سوالات پاسخ می دهیم

سؤال: چرا جوش وجود دارد؟

 پوست مرده، روغن و باکتری ها

هنگامی که سلول های پوست مرده با روغن بیش از حد (چربی) مخلوط می شوند، جوش ها شکل می گیرند. این مخلوط، منافذ را منهدم می کند و موجب تورم می شود. باکتری ها می توانند در مخلوط رشد کنند و منجر به عفونت و چرک شوند.

 

 اکنه نتیجه ی آلرژی است » درست یا غلط؟

آکنه بیماری ای است که بر روی غدد چربی پوست تاثیر می گذارد.

 انواع مختلف جوش وجود دارد که با آکنه دیده می شود. درست یا غلط؟

پاسخ: درست است

 انواع مختلف جوش وجود دارد. رایج ترین انواع عبارتند از :

اینها جوش (فولیکول های مسدود شده) است که در زیر پوست قرار دارند

سیاه و سفید: این جوش ها به سطح پوست و سیاه نگاه می کنند

پاپول: اینها ریزهای کوچک صورتی است که می تواند منصفانه باشد

Pustules: این جوش ها در انتهای قرمز هستند و در بالای آن قرار دارند

Nodules: این جوش بزرگ، دردناک و جامد است که عمیق در پوست است

کیست: این جوش های عمیق، دردناک و پررنگ، می تواند باعث زخم شود.

 

   چربی، غذاهای سرخ شده، آکنه را بدتر می کند. درست یا غلط؟

اشتباه است

 

والدین اغلب نوجوانان را برای جلوگیری از پیتزا، شکلات، غذاهای چرب و سرخ شده و مواد غذایی ناخواسته به نوجوانان می دهند. در حالی که این غذاها ممکن است برای سلامتی کلی خوب نباشد، آنها آکنه را ایجاد نمی کنند یا بدتر می شوند.

بعضی از مردم متوجه می شوند که آنها وقتی که بیش از حد غذای خاصی می خورند، سخت تر می شوند. اگر شما یکی از آنها هستید، ارزش تلاش برای کاهش آن غذا را برای دیدن آنچه اتفاق می افتد .

 

 آکنه شایع ترین بیماری پوست است. درست یا غلط؟

درست است

 

آکنه شایع ترین بیماری پوست است. آکنه در تمام نژادها و سنین، بیشتر در نوجوانان و بزرگسالان بیشتر است. تقریبا 80٪ از همه افراد بین 11 تا 30 ساله در برخی موارد از شیوع آکنه برخوردار هستند. برخی از افراد 40 تا 50 سال هنوز آکنه دارند.

 

سیاه چاله ها نتیجه نفت و خاک هستند. درست یا غلط؟

نادرست

ضایعه آکنه پایه،

comedo (KOM-e-do)

نامیده می شود.

Comedo

در زیر پوست باقی می ماند، و موجب جوش های پوستی سفید می شوند.

 هاComedo

که به سطح پوست می رسد و باز می شود، یا باز است، زیرا به نظر می رسد در سطح پوست سیاه و سفید است. این تغییر رنگ سیاه به علت تغییرات در پوست که در معرض هوا است می باشد است. این به علت خاک نیست هر دوسرسیاه و سفید ممکن است در مدت زمان طولانی در پوست بمانند.

آکنه اغلب در نوزادان دیده می شود. درست یا غلط؟

درست است

 

مادر و یا پرستار نوزاد ممکن است به برخی از شرایط پوستی که به نظر می رسد غیر معمول است حساس باشند. اکثر آکنه ها در آنها نسبتا رایج است و نیازی به درمان ندارند.

آکنه کودک یک بثور قرمز و خفیف روی صورت است. به نظر می رسد به عنوان برجسته تر قرمز یا سفید بر روی پیشانی و گونه ها رشد می کند. آکنه کودک در طی سه تا چهار هفته اول به علت تغییرات هورمونی است که باعث تحریک غدد چربی می شود. به طور کلی، با گذشت زمان از بین می رود.

 

به سادگی چهره کودک خود را با آب و صابون های خفیف روزانه را شستشو دهید، از لوسیون ها یا روغن ها اجتناب کنید، و هرگز ضربه زدن یا خراشیده شدن را نپوشانید. اگر آکنه کودک در عرض سه ماه مشخص نیست، به پزشک متخصص اطفال بگویید.

 

آکنه یک تهدید جدی برای سلامتی است. درست یا غلط

نادرست

 

آکنه یک تهدید جدی برای سلامتی نیست، اما ممکن است باعث زخم شود. درمان اولیه بهترین راه برای  جلوگیری از زخم است.

 پزشک ممکن است داروهای بدون نسخه یا داروهای تجویزی را پیشنهاد کند

برخی از داروهای آکنه بر روی پوست قرار تاثیر دارند. داروهای دیگر قرص هایی هستند که شما میل می کنید. پزشک ممکن است به شما بگوید که بیش از یک دارو مصرف کنید که هر کدام می تواند به درمان جوش صورت کمک شایانی بکند.

 

آکنه زمانی اتفاق می افتد که غدد سباسه (روغن) متصل به فولیکول های مو در هنگام بلوغ یا به علت تغییرات هورمونی دیگر تحریک شوند. سیبوم یک (روغن) از یک ماده طبیعی است که روان کننده و محافظت از پوست می باشد و موجب درمان جوش صورت می شود. همراه با افزایش تولید نفت تغییر در شیوه ای است که در آن سلول های پوستی بالغ می شوند و منجر به ایجاد منافذ فولیکولی می شوند. پلاگین می تواند به عنوان یک جوش سر سفید به نظر برسد اگر آن را با یک لایه نازک از پوست پوشانده باشد و یا در معرض هوا قرار بگیرد، قسمت تاریک تر پلاگین نامیده می شود.

 فولیکول مو متصل به تدریج افزایش می یابد،همانطور که فولیکول افزایش می یابد، دیوار ممکن است از بین برود، اجازه می دهد مواد مضر و طبیعی باکتری های پوستی به لایه های عمیق تر پوست برسند و در نهایت باعث التهاب می شوند. التهاب در نزدیکی سطح پوست باعث ایجاد یک پوسیدگی می شود. التهاب عمیق تر باعث پاپول (جوش) می شود. اگر التهاب عمیق تر باشد، کیست ایجاد می شود و اکنه در بدن نمایان می گردد.

 

 

 

 

 

 

 
ثبت نظر

بالا