X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

ترکیب بادکش درمانی با حجامت

 کلینیک حجامت شرق تهران 

 

در این مقاله میخواهیم روش های ترکیب بادکش درمانی و حجامت را خدمت علاقه مندان به این روش درمان سنتی توضیح بدهیم . ترکیب بادکش با حجامت به سه روش زیر انجام می­شود.

1-بادکش ثابت + حجامت

در این روش ابتدا پشت بیمار روغن مالی می­شود و تعدادی لیوان (5 تا 10 عدد) بر روی ناحیه پشت بطور ثابت بمدت معینی (5 الی 20 دقیقه) روی پوست بیمار گذاشته می­شود و پس از اتمام زمان، بادکش­ها از بدن جدا می­شوند و فقط یکی از بادکش­ها حجامت می­شود.

 

2-بادکش متناوب (منقطع) + حجامت

 

گاهی برای جلوگیری از کبودی موضع یا برای جلوگیری از عوارض بادکش­های خاص مثلاً روی پوست صورت و گونه از بادکش متناوب استفاده می­شود بدینصورت که پس از ایجاد خلاء و ثابت شدن لیوان بر روی پوست بمدت 15 ثانیه لیوان از روی پوست جدا شده و مجدداً روی پوست گذاشته می­شود و این عمل در بعضی موارد تا 30 بار تکرار می­گردد این عمل باعث می­شود ناحیه­ای که قرار است در آن حجامت صورت بگیرد پر خون شده و جهت حجامت آماده گردد و باعث افزایش خواص حجامت می­گردد.

3- بادکش­های متحرک یا لغزان + حجامت

 

در این روش ابتداء پشت را روغن مالی می­کنیم و سپس شروع به حجامت می­نماییم در زمانیکه لیوان حجامت در حال تخلیه خون ناحیه حجامت شده می­باشد از اطراف پوست را به سمت لیوان حجامت بادکش می­نمائیم که باعث می­شود خون اطراف ناحیه حجامت به سمت لیوان حجامت گسیل شود و خارج گردد. در این روش چون لیوان حجامت به عنوان مرکز دایره محسوب شده و از اطراف به سمت آن بادک می­شود حجامت خورشیدی نیز نامیده می­شود.

 

ترکیب بادکش­ها با حجامت موجب تقویت اثرات حجامت شده و اثر حجامت را در بدن چندین برابر می­کند لذا بهتر است و توصیه می­گردد که در صورت امکان تمام حجامت­ها با بادکش همراه گردد. تا اثرات بهتر و بیشتری در بدن ایجاد نمایند

 

 

 

بالا