X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

ارتباط بین کبد و جوش های پوستی

   درمان جوش صورت خود را با مراقبت ویژه از کبد آغاز کنید

سلامت کبد اغلب به سلامت پوست ارتباط دارد. پوست همه جوش نمی زند، بنابراین  اینکه پوست کسی جوش می زند یا خیر، به تنهایی علامت خوبی برای میزان سلامت و قدرت کبد یک شخص نیست. اما کبد سمی، چرب و یا به بیان ساده یک کبد دوست نداشتنی  در جایی از بدن مشکل ایجاد میکند. اغلب این مشکل به صورت جوش و دیگر

ناراحتیهای پوستی یا عوارض دیگر درجایی از بدن خودش را نشان می دهد.

اگر شما از جوش پوستی رنج می برید و کبد شما دوست نداشتنی است، احتمالاً شما با بر طرف ساختن دائمی این جوشها مشکل دارید. مسلمأ قادرخواهید بود در یک دوره برای چند هفته یا حتی چند ماه پوست خود را درمان کنید، اما نهایتاً جوشهای شما برخواهند گشت. همچنین احتمال اینکه به مدت نامحدودی به مکملها و رژیم غذایی شدید تکیه کنید تا عدم تعادلی را که کبد دوست نداشتنی شما ایجاد کرده است را بهبود بخشید، بسیار زیاد است. بنابراین می خواهیم عاشق کبدمان باشیم و آن را پاکسازی کنیم تا کبدی سالم و قوی داشته باشیم

کدام کبد سالم نیست؟

کبد غیر سالم کبدی است که به بهترین نحو ممکن خود کار نمیکند. این امر معمولاً زمانی اتفاق می افتد که کبد مملو از مواد سمی فیزیکی یا احساسی یا هر دو می شود.

چگونه کبد غیر سالم باعث جوش پوستی می شود؟ 

کبد عضوی با اهمیت است که دارای وظایف بسیار مهمی می باشد ( به همین دلیل باید یاد بگیریم بیش از پیش عاشق آن باشیم). در اینجا چگونگی بروز جوش پوستی به خاطر کبد دوست نداشتنی بیان شده است »

تصفیه موادسمی

یکی از وظایف کبد تصفیه مواد سمی است که وارد بدن می شوند. وبعد از آنست که بدن قادر خواهد بود که ازآنها استفاده کند و یا آنها را دفع کند. این سموم از منابع مختلفی مانند غذایی که می خوریم، دارو، الکل، سیگار، لوازم آرایشی یا به صورت ساده تر از مواد سمی در خانه و محیط اطرافمان نشأت میگیرند.

کبد دوست نداشتنی قادر نخواهد بود تمامی مواد سمی که وارد بدن می شود را به طور مناسب تصفیه کند، بنابراین این سموم اضافه در نهایت در بافتهای چربی ما ذخیره می شوند یا از طریق یکی از هفت کانال پاکسازی بدن زدوده می شوند، که یکی از این کانالها پوست است. زمانی که مواد سمی از طریق پوست خارج می شوند، به صورت ترشحات از غدد پوستی وچربی خارج می شوند، و با اینکه تولید این ترشحات راه سالمی است برای پوست تا خود را مرطوب کند و از خود محافظت نماید.

اما زمانی که میزان این ترشحات زیاد شوند می تواند در پوست جمع شود و باعث جوش های سرسفید و

سرسیاه شوند- که شروع التهابات جوشی می باشد. و در این زمان درمان جوش صورت برای شما یک دغدغه می شود

 تولید ترشحات بیش ازاندازه معمولا به عدم توازان هورمونی مربوط می شود، اما بدون  یک کبد سالم، احتمال اینکه بتوانیم در طولانی مدت هورمونهای خود را متعادل نگه داریم کاهش می یابد. بنابراین اینکه کبد خوب کار کند نیز اهمیت دارد.

اگر شما جوشهای سرسیاه وسرسفید زیادی دارید کبد دوست نداشتنی دارید که به عشق و توجه نیاز دارد.

نگه داشتن سموم احساسی:

کبد میتواند سموم احساسی را نیز مانند سموم فیزیکی تصفیه کند. اما اگر چنین احساساتی را سرکوب کنیم، کبد بیش از اندازه از این احساسات و تنشها پر می شود و نمی تواند به خوبی کار تصفیه و پاکسازی را انجام دهد. این موضوع باعث افزایش استرس و عدم وجود فضای کافی برای کبد، برای تصفیه مناسب مواد سمی فیزیکی نیز میشود که همانطور که قبلاً بیان کردیم، به راحتی باعث بروز جوشهای پوستی می شود.

کبد ما می تواند هر نوع احساسی را در خودش ذخیره کند، اما معمولاً هیجانات مربوط به خشم، کج خلقی، نا امیدی، رنجش ، حسادت و غبطه را ذخیره میکند. بنابراین اگر شما بیش از حد معمول این احساسات را تجربه میکنید و یا در پردازش آنها مشکل دارید، دادن عشق و توجه به کبدتان کاری است که باید برای زیبایی و سلامتی پوستتان انجام دهید ( و همچنین برای سلامتی کل بدنتان!)

زمانی که کبدتان را از لحاظ فیزیکی و احساسی پاک می کنید، متوجه می شوید که آسان تر و سریع تر می توانید خشم خود را کنترل کنید. و این بدان معناست که شما بیشتر از استرس رها می شوید، بیشتر از زندگی لذت می برید و البته پوست شفات تر و زیباتری نیزخواهید داشت.

در مقالات اینده روش پاک سازی کبد را خواهیم گفت.

 

 

 

 

 

 

 
ثبت نظر

بالا