X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

آیا گیاهان در افزایش قد تاثیر مثبتی دارند ؟

   در ضرب المثل چینی آمده کسی که قد بلند است، زیباست زیرا قد رابطه مستقیمی با جذابیت دارد که به عنوان یکی از شاخصه های جذابیت در زنان و مردان می باشد . به عنوان نمونه اگر شما پدر و مادر عزیز دارای قد کوتاهی هستید نباید انتظار این را داشته باشید که فرزندانتان دارای قدی بلند باشند چون یه طرف قضیه شما نقش دارید . در مطالب قبلی گفتیم که در سن نوجوانی (دوره طلایی) اوج رشد فرزندانتان می باشد  و تمام اهتمام والدین باید در این دوره جهت افزایش قد فرزندان صورت گیرد

 . به توصیه پزشکان بعضی از گیاهان می تواند نقش مهمی در سلامت فرد داشته باشد و تاثیر زیادی در ترشح هورمون ها در بدن دارند . شاید برایتان جالب باد با خوردن برخی گیاهان شما می توانید به افزایش قد خود کمک کنید پس برای اینکه دارای قدی بلند شوید به مطالب زیرا توجه کنید .

در ادامه به خواص برخی گیاهان دارویی که می توانند در افزایش قد افراد به ویژه کودکان در حال رشد اثر بخشی فوق العاده ای بگذارد، می پردازم.

این گیاهان  عبارتند از :

- ریواس : این گیاه خودرو دارای ساقه های ضخیم و کوتاه بوده که در آمریکا این گیاه را به عنوان یک میوه میل کرده و در غذاهای اصلی خود استفاده می کنند . یکی از مزیت های این گیاه این بوده که هورمون رشد را در بدن ترشح کرده و به همین منظور در افزایش قد بسیار کمک کننده است .

- اسفناج : این گیاه در جنوب غربی آسیا بیشتر کشت شده و دارای کلسیم ، ویتامین ، آهن و فیبر بوده و به دلیل این عناصر موجود در اسفناج تاثیر مثبتی در افزایش قد دارد .

- شلغم : در اصل این گیاه در مناطق گرمسیر رشد کرده ولی امروز در بیشتر مناطق شاهد رشد این گیاه مفید هستیم این گیاه یک نظمی  به ترشح هورمون ها می دهد . و این گیاه پرخاصیت دارای ویتامین ، فیبر، پروتئین ، چربی و کلسترول، می باشد که در بدن بسیار برای افزایش قد مسمر ثمر می باشد .

- بامیه : این گیاه را در مناطق مختلف به نام های بیندی و انگشتی می شناسند و این گیاه حالت ملین دارد . و مواد مغذی موجود در این گیاه شامل انواع ویتامین‌ها ، مواد معدنی ، کربوهیدرات ، آب و فیبر می باشد که باعث افزایش همورمون رشد پس از  نوجوانی می شود .

- لوبیا : با وجود پروتئین زیاد در این گیاه هورمون های رشد را تحریک کرده و سپس باعث ترشح هورمون رشد شده و در نهایت به افزایش قد در افراد کمک می کند . این گیاه از گروه گیاهان مغذی بوده و دارای انواع ویتامین‌ها ، پروتئین‌ها ، کربوهیدرات‌ها ، اسید فولیک و فیبر می باشد .

- کلم بروکلی : این گیاه را میتوان در دسته کلمها جای داده و این گیاه بدون شک یکی از مواد غذایی سالم بوده که برای کودکان در حال رشد بسیار مفید است . و عناصر موجود در این گیاه عبارتند از : ویتامین C، انواع مختلف فیبرها ، مواد ضد سرطان و آهن که این عناصر باعث تحریک هورمون رشد می شوند .

- نخود فرنگی : به خاطر وجود فولیک اسید و ویتامین B6 در این گیاه نقش مهمی در افزایش قد ایفا کرده که در برابر گرفتن رگ ها در قلب جلوگیری می کند . عناصر تشکیل شده در این گیاه شامل پروتئین ، ویتامین ، انواع فیبر و مواد معدنی بوده و در رده گیاهان پر طرفدار می باشد .

مغزها : از جمله پسته و گردو و بادام و بادام زمینی در صورتیکه تازه باشند به دلیل وجود مواد مغزی فراوان تاثیر خوبی بر روی رشد قد دارند.

تاثیر مصرف جوانه ها در افزایش قد

تقریبا همه ی ما مشاهده کرده ایم، وقتی به فروشگاه ها برای خرید میرویم میبینیم که در قفسه ها انواع جوانه های مختلفی مانند (جو ، گندم ، یونجه و...) به فروش می رسند . به دلیل بالا بودن ارزش غذایی این جوانه ها، تمام آنها در افزایش قد و سلامتی بدن فرد در کودکی بسیار نقش دارد .

 

 

 
ثبت نظر

بالا