X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

آیا وراثت نقشی در افزایش قد دارد؟

میدانیم که نژاد ایران به آریایی ها بر می گردد که آنان آدم هایی با قامت هایی بلند بودند که در دنیا زبان زد همه بودند ولی امروزه  برعکس شده است . بله متاسفانه طبق آمار بدست آمده ایران در این سال ها یک عقب نشینی شدیدی در خصوص افزایش قد داشته و در حقیقت دیگر از آن قد رعنای آریایی خبری نیست . بگذارید یک آمار تکان دهنده دیگری را برایتان بگویم که شاید تاثیری در این عقب نشینی قد در ایرانیان داشته باشد . طبق آمار موجود سرانه مصرف شیر در کشورهای اسکاندیناوی 480 لیتر و اروپایی 350 لیتر و هندو ستان 75 لیتر و بنگلادش 150 لیتر در سال می باشد . ولی متاسفانه ایران آمار مصرف سرانه در خصوص مصرف شیر حتی از کشوری مانند هند هم پایین تر است که می توان گفت در واقع یک فاجعه می باشد . بارها و به کرات از گذشته گانمان شنیده ایم که قد انسان جنبه ارثی و وراثتی داشته ولی آیا این گفته چقدر صحت دارد ؟ . در واقع قانونی که در ژنتیک وجود دارد را نمی توان آن را تغییر داد و از دست انسان کاری بر نمی آید زیرا در نژاد فرد آن ژن وجود داشته است . ولی محققان بر این معتقدند که 80% قد انسان ها به وراثت بر می گردد که نمیتوان به آن هیچ تصرفی کرد ولی 20 % ما بقی به چند عوامل بستگی دارد .

در حقیقت پزشکان می گویند که در این 20 درصد هم باید یکسری اصول را رعایت کرد که بتوان به نتیجه مورد نظر دست پیدا کرد که درغیر اینصورت غیر ممکن است . در حقیقت بارها دیده و شنیده ایم که افراد به راحتی چاق و یا لاغر می شوند ولی در افزایش قد به این راحتی صدق نمی کند . زیرا نقش اصلی در افزایش قد را هورمون های رشد بازی می کنند که معمولا بعد از سن 20 سالگی متوقف می شوند . ولی می توانیم با پیاده کردن یک فرهنگ درست تغذیه ای و ورزشی و ...  این کوتاهی قد ارثی را کنترل کنیم . ولی به جرات میتوان گفت که این روزها یک از دلایل کوتاهی قد در ایرانیان به فرهنگ غلط تغذیه که در بین آنان رواج پیدا کرده است بر می گردد .

به عنوان مثال چین در زمان جنگ جهانی دوم از نظر قد در رتبه خوبی قرار نداشت که بعد از جنگ چین تصمیم گرفت تا به این امر خیلی جدی تر بپردازد . که در نهایت با رعایت اصول تغذیه ای درست بعد از پایان جنگ جهانی دوم به یک نتیجه بسیار مطلوبی رسیدند و باور کردند که فقط ورارثت حرف اول را نخواهد زد .

ولی خوب است که برای درمان کوتاهی قد الگوی مناسبی از کشوری مانند چین که توانست به درجه بالایی در سطح جهان از نظر افزایش قد برسد  را بگریم . زیرا انگار با گذشت نسل ها در ایران و چین جایگاه های این دو کشور از نظر قد برعکس شده اسده است

دکتر ترابی با تجربه حدود 20 سال کار در طب سنتی ایران و طب سوزنی توانسته در افزایش قد حتی افرادی که بطور ژنتیک درخانواده کوتاهی قد وجود داشته اثر گذار باشد

دکتر ترابی با اصلاح سوء مزاج و توصیه های غذایی مناسب با مزاج هر فرد و حدود 30 جلسه طب سوزنی باعث افزایش قد نوجوانانی میشود که در سن رشد قرار دارند و هنوز صفحه رشد استخوانی انها بسته نشده است.

قبل از اینکه هیچ اقدامی در مورد افزایش قد خود انجام دهید حتما با دکتر ترابی کارشناس طب سوزنی و طب سنتی مشاوره کنید ..

 

 

 
ثبت نظر

بالا