X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

تاثیر حجامت بر روی کودکان

آیا حجامت در سلامت جسم و رفتارهای کودک و نوجوان تاثیر مثبتی دارد ؟

در ابتدا بحث امروز را با چند سوال شروع میکنم ... آیا شما والد عزیز میدانید با حجامت کردن کودک خود به یک فریضه دینی و شرعی عمل کرده اید ؟ 

آیا میدانید با این روش شما فرهنگ طب سنتی اسلامی را به نسل بعد ارتقا داده و با این کار شما آنها، این روش را جایگزین روش شمیایی خواهند کرد ؟ 

برای پاسخ گویی به سوالات فوق با مقالات تخصصی حجامت شرق تهران در وب سایت دکتر ترابی همراه  باشید.

اگر نگاهی به دستورات و فرضیه های دینی خود داشته باشیم می بینیم که حضرت محمد (ص) در خصوص حجامت کودکان بسیار توصیه کرده است . زیرا حجامت در کودکان مزیت های زیادی را بدنبال داشته به عنوان مثال : بالابردن سطح ایمنی بدن ، ازبین بردن عفونت های ریه و گلو و گوش ، افزایش قد و وزن و... . در طی تحقیقاتی که صورت گرفته در طب سنتی به این نتیجه دست پیدا کرده اند که حجامت در درمان 91 بیماری در کودکان و نوجوانان تاثیر چشم گیری داشته است . که این امراض شامل : اوریون ، آبله مرغان ، میگرن ، سرفه مزمن ، سینوزیت ، آسم و آلرژی، زردی نوزادان ، شب ادراری ، دندان قروچه ، ضعف بینایی و ... مؤثر می باشد . در کل هر چقدر از مزیت حجامت در کودکان بگوییم باز کم بوده و در این مجال نمی توان به همه آن ها پرداخت و فقط به همین چند نمونه اشاره میکنیم . برخی مادرانی که تازه کودک خود را به دنیا آورده اند و شیر خوار هستند فکر میکنند که با عمل حجامت ممکن است به کودک خود صدمه وارد کنند ولی اینگونه نیست . پزشکان طب سنتی بر روی بسیاری از کودکان شیرخوار که حدودا سن آنها 4 ماه بوده عمل حجامت را صورت داده اند و در آخر به نتایج مثبتی دست پیدا کرده اند . و پزشکان طب سنتی توصیه میکنند که حتما در فصل بهار و پاییز حجامت را بر روی کودکان انجام داده و می توانید هر شش ماه یکبار انجام داده و بلامانع است . بعد از حجامت والدین وقتی به نتیجه مطلوب می رسند باز تمایل به حجامت مجددا کودک خود دارند و  غالبا حجامت در کودکان در مدت 3 دقیقه به طول می انجامد . پس بهتر است برای درمان بیماری های کودکان و نوجوانان با فکر باز و روشن آنها را برای حجامت ترغیب کرده تا سنت پیامبر خدا را ترویج کنیم .

نقش کلیدی حجامت بر روی کودکان و نوجوانان مدرسه ای:

آغاز سال تحصیلی یک سری مشکلات و دلواپسی هایی از سوی والدین را با خود به همراه دارد که ترجیح میدهم به این مقوله و بررسی حجامت کودکان در هنگام مدرسه بپردازم . شاید مخاطبمان عزیزی باشد که کودکی کم رو و خجالتی و یا دارای ظاهر جسمی مناسبی نداشته باشد که ممکن است با بی توجهی سایرین کودک منزوی و پرخاشگر و... تبدیل شود . برخی کودکان با رفتن به مدرسه یک سری اضطراب هایی را می گیرند که موجب برخی اختلالات در کودک میشود که بهتر است به این رفتار کودک رسیدگی شود . که بهتر است هر چه زودتر به این قضیه شما والد گرامی توجه کرده زیرا ممکن است با سهل انگاری شما زمان درمان را از دست بدهید . شما با حجامت کردن کودک خود می توانید او را به کودکی مستقل و با ضریب هوشی بالا تبدیل کرده تا در آینده در بالاترین جایگاه اجتماعی قرار بگیرد .

 دیدگاه طب سنتی بر روی کودکان بیش فعال:

امروزه به باور غلط برخی افراد میگویند فرزندانی که بازیگوشند بیش فعال هستند ولی این نظریه آنها کاملا اشتباه بوده زیرا هر جنب و جوش و شیطنت به بیش فعال ختم نمیشود . در بیشتر موارد طبع کودکان تر و گرم است و اگر کودکان فعالیت حرکتی زیادی انجام می دهند نشانه سلامت جسم و رشد آن ها است . برخی کودکان به ناحق و تشخیص نادرست برچسب بیش فعالی می زنند که با این وجود باید کودک مدت ها داروی ریتالین را مصرف کند که بسیار رنج آور است . اگر به گذشته برگردیم و آنها را در ذهنمان ورق بزنیم یادمان می آید که همه خانه ها دارای حیاط های بزرگ بوده و کودک تمام انرژی خود را تخلیه می کرد . ولی متاسفانه امروزه سبک زندگی ها به گونه ای شده که فضای بازی کودکان به یه آپارتمان چند متری تبدیل شده که اگر بخواهند از همان فضای کوچک برای بازی استفاده کنند . والدین تحمل نداشته و تحرک و جنب و جوش کودک خورا به حساب بیش فعال بودن می گذارند و اینجا است که راه روانپزشک و ریتالین به زندگی کودک راه پیدا میکند . حتما تا زمانی که به این قضیه مطمئن نشده اید برچسب بیش فعالی را به کودک خود نزنید و بهتر است از توصیه های طبی سنتی بهر ببرید تا داروهای شیمیایی .

یک نکنه بسیار مهم این است که حجامت کودکان به صورت خیلی ظریف انجام می شود و کودکان بیش فعال پس از انجام چند مرحله حجامت به آرامش خوبی را کسب نموده اند

پس بطور خلاصه اگر حجامت اطفال با تشخیص و زیر نظر متخصص طب سنتی انجام شود میتواند دارای مزایای زیر باشد:

1.تقویت سیستم ایمنی اطفال و جلوگیری از بیماری های عفونی

2.کمک به درمان و سرماخوردگی های مکرر اطفال

3.درمان و پیشگیری الرژی و اسم اطفال

4.افزایش اشتها و رشد قد اطفال

 

حجامت شرق تهران که توسط پزشک متخصص طب سنتی دکتر مرتضی ترابی مدیریت می شود آماده خدمت رسانی  در حوزه انواع خدمات طب سوزنی و طب سنتی و همچنین   انواع حجامت برای تمام سنین  می باشد.

لینک مقالات تخصصی :  حجامت شرق تهران

 

 

 
ثبت نظر

بالا