X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

تاثیر استرس و چاقی بر افزایش قد

    آیا تابحال به واژه استرس فکر کرده اید که چه معایبی می تواند بر روی جسم و روان و افزایش قد فرد ایجاد کند . در فرهنگ لغت استرس یا تنش به معنی فشاری بوده که بر اثر هرچیزی می تواند در فرد ایجاد شود . زمانی که فردی با مشکلات اطرافش نتواند کنار بیاید در حقیقت دچار تنش و استرس می شود که گروه سنی خاصی را شامل نمی شود . حتی ممکن است یک نوجوانی که بدنش در حال رشد است به این تنش و استرس مبتلا شده که در سن بلوغ می تواند بر روی افزایش قدش تاثیر بگذارد . طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده توسط پزشکان این نتیجه کشف شده که، استرس و فشارهای روحی نیز می تواند زمینه را برای رشد ناکافی در کودکان ایجاد کند . که غالبا این فشارهای روانی هم بر روی افزایش قد و هم بر روی نواحی مغز کودکان که بیشتر برای یاد گیری می باشد را مختل می کند . زیرا این اختلال بر روی هورمون رشد تاثیر منفی گذاشته و به همین منظور چون کودکان در حال رشد هستند بیشتر بر روی قدشان تاثیر می گذارد . اتفاقا در این عصری که زندگی میکنیم همیشه استرس و فشارهای روحی همراه فرد چه در منزل و یا بیرون از منزل می باشد . اساسا محققان معتقدند که در طی 2 سال اول زندگی رشد قدی و جسمی کودک می تواند بسیار برای او سرنوشت ساز بوده که تا به نتایج نامطلوب دست پیدا نکند . اگر به طور کلی نگاه کنیم در این جهان افراد با قومیت ها و شرایط مختلفی زندگی می کنند که همین قضیه می تواند در رشد افراد آن منطقه تاثیر گذار باشد

آیا می دانستید که اکنون یکی از بیشترین خطری که کودکان این مرز و بوم را درگیر خود کرده و از آن رنج میبرند چیست ؟ . بله درست حدس زده اید تغذیه نادرست و غیر اصولی بوده که در برخی از روی نا آگاهی و در برخی بر اثر فقر مالی ایجاد شده است . و این خطرات تحمیل شده به کودکان می تواند بر روی یادگیری آنها در مدارس و کوتاهی قد و عدم سلامت استخوانها و ... در طول زمان تاثیر گذار باشد .

تاثیرات مخرب چاقی بر روی افزایش قد:

دقیقا می توان گفت که  چاقی کودکان در افزایش قد آنان تاثیر بسیار چشم گیری دارد. اگر به خاطر داشته باشید گفتیم که کوتاهی قد در کودکان به موارد مختلفی بستگی دارد مانند  ( ژنتیک و تغذیه و وراثت واسترس  ... ) . ولی در خصوص ژنتیک و وراثت کار زیادی نمی توان کرد چون زمینه آن در کودک بوده ولی در خصوص تغذیه، می توان با رعایت رژیم غذایی، کودکمان به رشد مناسب برسد .

در گذشته افراد بیشتر دوست داشتند که کودکان چاقی داشته باشند ولی به خاطر عدم آگاهی نمی دانستند که این چاقی می تواند بر روی افزایش قد کودک تاثیر داشته باشد . و چه بسا پیامد های دیگری مانند فشار خون و بیماری های قلبی و ... کودک را تحت فشار قرار دهد .

طب سوزنی موجب کاهش استرس در تمام سنین میشود

طب سوزنی باعث کاهش اشتهای کاذب شده و باعث افزایش سوخت و ساز میشود و باعث دفع سموم و مایعات تجمع یافته در بدن میشود لذا طب سوزنی در مجموع باعث کاهش وزن و درمان چاقی میشود

طب سوزنی با کاهش استرس ها و کاهش وزن و افزایش هورمون رشد موجب افزایش قد در دوره نوجوانی میشود.

 

 

 

 

 
ثبت نظر

بالا