X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

گذری بر پیدایش طب سوزنی در روند درمان امراض

    امروزه در بین مردم روش درمانی جدیدی به نام طب سوزنی باب شده که برای امراض مختلف و از جمله افزایش قد نیز از این شیوه استفاده می کنند . نام دیگر طب سوزنی (سوزن درمانی) می باشد که در طب سنتی امروزه بسیار جایگاه خوبی پیدا کرده و ریشه اصلی این شیوه به کشور چین بر می گردد . این روش درمان به اینگونه است که یک سری سوزن های نازک را پزشک بر روی تن فرد در نواحی مخصوص فرو کرده تا موجب تسکین درد و سایر موارد شود .

این نواحی خاص که پزشکان سوزن ها را در آنجا فرو میکنند را گذرگاه انرژی می گویند . در سالیان گذشته این روش درمان در چین از طب سنتی حذف شده بود ولی دوباره با آزمایشات مختلف پزشکان دریافتند که طب سوزنی بر امراض و افزایش قد تاثیر گذار است . غالبا این روش درمان در چین به دوران (نوسنگی) بر می گردد که معمولا سنگ ها را به شکل نوک تیز در می آوردند و برای طب سوزنی استفاده می کردند . اگر به تاریخ طب سنتی خودمان بنگریم میبینیم که در ایران هم از این روش استفاده می شد به عنوان نمونه ابن سینا در طبابت این روش را به کار می برد .

پس با این وجود به شرط یقین میتوان گفت که طب سوزنی یک انرژی خاصی در بدن ایجاد میکند که این انرژی می تواند در افزایش قد بسیار تاثیر گذار باشد . معمولا بزرگسالان تا قبل از مرز 20 سالگی رشد اصلی خود را کرده اند و بعد از آن فقط می توانند کمی دخل و تصرف در افزایش قد خود داشته باشند . البته یادمان باشد که نژادهای مختلف و عوامل محیطی نقش بسزایی در افزایش قد افراد خواهد داشت که نمی توان این دو را از هم جدا کرد . مطمئنا می دانید که رشد افراد در 3 مرحله در زندگیشان رخ می دهد که عبارتند از : (در 2 سال اول زندگی و بعد از 2 سالگی و در آخر سن بلوغ) .

به شما پیشنهاد میکنم که اگر تا سن بلوغ به قد ایده آل خود نرسیده اید به هیچ وجه گول تبلیغات های دروغین که برای افزایش قد می باشد را نخورید . زیرا درست است که بعد از سن بلوغ صفحه رشد استخوانها بسته می شود ولی به این معنی نیست که دیگر شما افزایش قدی نخواهید داشت . بلکه می توانید با کمی صبوری از روش قدیمی به نام طب سوزنی برای افزایش رشذ قدی خود خود استفاده کرده تا به قد مناسب دست پیدا کنید .

 شیوه های موجود برای افزایش ترشح هورمون رشد

 آیا می دانید که به چه روشی می توان ترشح هورمون رشد را افزایش داد ؟ پس با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله به این مطلب بپردازم . غالبا یکی از عوامل افزایش قد غده هیپوفیز بوده که در زیر مغز وجود دارد که وقتی هورمون رشد ترشح می شود یک تغییراتی در طول و عرض استخوان ها ایجاد میشود . این هورمون معمولا از جلوی غده هیپوفیز ترشح شده و سپس به سمت خون هدایت می شود که در نهایت منجر به افزایش طول و عرض استخوانها می شود .

البته این هورمون همیشه به یک اندازه در طول شبانه روز ترشح نمی شود بلکه به عواملی مانند خواب کافی و خوردن غذاهای مناسب و ورزش کردن و ... بستگی دارد . ولی بر طبق آزمایشات مختلف پزشکان به این نتیجه رسیده اند که با روش طب سوزنی می توان ترشح هورمون رشد را افزایش داد . البته طب سوزنی فواید دیگری مانند تنظیم کل هورمون های بدن و افزایش سوخت و ساز و افزایش انرژی را داشته که همه این موارد منجر به افزایش قد می شود .

البته برای اینکه به هدف خود سریعتر برسید بهتر است قبل از بلوغ این روش درمان را آغاز کرده زیرا هر چه زودتر شروع کنید شانس شما بیشتر خواهد بود .

غالبا اندازه و میزان افزایش قد در طب سوزنی به سه عامل بستگی دارد که شامل :

* هنگام شروع درمان : همانطور که در قسمت قبل گفتم هرچه سریع تر به انجام این شیوه روی بیاورید مسلما نتیجه بهتری در روند افزایش قد خواهید داشت . که اگر شما قبل از سن بلوغ این روش را انجام دهید حدود 10 سانتی متر و اوایل سن بلوغ 5 و اواخر آن 3 سانتی متر افزایش قد خواهید داشت .

* ژنتیک : بهتر است در وهله اول یک نگاهی به قد والدین خود بیاندازیم که قد آنان نیز در روند رشد قد ما تاثیر گذار است .

* مزاج : در مزاج های مختلف این افزایش قد متفاوت است مثلا در مزاج های (گرم و خشک) و مزاج های (گرم و تر) افزایش قد بیشتر از سوداوی و بلغمی است .

شما باید هنگام استفاده از این روش درمان چیزی حدود 30 جلسه را در نظر گرفته و اثر این درمان را شما در 6 الی 12 ماه آینده مشاهده خواهید کرد . ولی متاسفانه برخی از این شیوه درمان ترس داشته ولی به شما با اطمینان کامل می گویم که اگر موارد بهداشتی را رعایت کنند عوارضی ایجاد نمی شود .

به صورت تیتر وار به برخی از بیماری هایی که طب سوزنی می تواند برای افراد در درمانشان موثر باشد را نام می برم که عبارتند از :

(درمان چاقی – ترک اعتیاد – بیماری اعصاب و روان – اختلال خواب – اختلالات قاعدگی – اختلالات ذهنی – آلرژی – درد مفاصل – انواع سردردها – اختلالات گوارشی و... ) .

طب سوزنی شرق تهران آماده ی خدمت رسانی به همه ی شما عزیزان در زمینه (طب سنتی، حجامت، درمان جوش صورت،درمان ریزش مو و سایر بیماری با مدیریت دکتر ترابی عزیز می باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

بالا