X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

گذری بر تبلیغات کذب در خصوص افزایش قد

     امروزه در هر مکانی که وارد میشویم صحبت بیشتر در خصوص تبلیغات شرکت هایی بوده که ادعا می کنند در کمترین زمان افزایش قد را درمان می کنند . و برای تمام سنین روش های مختلفی را توصیه می کنند گرچه هیچ کدام از این تبلیغات جنبه علمی ندارند و بیشتر تولید کنندگان به فکر درآمد خود هستند . و در ضمن نتیجه مثبت هیچ کدام از این محصولات تبلیغ شده به اثبات نرسیده و نمی توان آن ها را به عنوان یک شیوه برای درمان افزایش قد استفاده کرد . که متاسفانه یا خوشبختانه هر روز بر تعداد این شرکت های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای اضافه می شود

. این شبکه ها به گونه ای به تبلیغات خود در حوزه های مختلف مانند افزایش قد می پردازند که تمام این تبلیغات را وزارت بهداشت رد می کند . چون وزارت بهداشت معتقد بوده که قرص و یا محلولی وجود ندارد که دربدن فرد تولید استخوان کند و بنابراین مصرف چنین روش هایی فقط برای شما هزینه بردار خواهد بود . اساسا رشد قد در کودکان در سه مرحله است که اگر کودکی به هر دلیلی به رشد مناسب نرسیده و هورمون رشد در بدنش کم ترشح شود دچار کوتاهی قد می شود . که در این زمان وظیفه پدر و مادر بوده که چاره ای اندیشیده و درمان هورمون رشد را با مشورت پزشک شروع کنند. امروز برای اطلاعات بیشتر با پزشک متخصص غدد همراه شده ایم و ایشان معتقدند که بیشتر افرادی که به نزد پزشکان مراجعه می کنند دارای قد کوتاه نیستند . و بی دلیل خود را درگیر این مسائل می کنند و درخواست افزایش قد را از پزشکان به شیوه های مختلف دارند .

علل کوتاهی قد در برخی افراد در چیست ؟

شما والد عزیز باید از همان کودکی متوجه افزایش قد مناسب کودک خود بوده که اگر طبق منحنی رشد میزان استانداردی را نداشته باشد باید اقدام به درمان آن کنید . که بهتر است فرزندان خود را تا قبل از سن 15-16 سالگی در پسرها و دخترها 13-14 سالگی به پزشک برده تا اگر مشکلی در کودک است درمان شود . در طی مقالات گذشته گفتیم که کوتاهی قد به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از جالب ترین آنها مشکلات روحی و روانی میتواند باشد . در ضمن داروهای هورمونی را فقط پزشکان به افرادی که کوتاهی قدشان ناشی از مشکلات هورمونی می باشد را توصیه می کنند . زیرا اگر به دلایل دیگری فرد دارای مشکل کوتاهی قد می باشد این روش خیلی جوابگو نخواهد بود .

اساسا وقتی شما به پزشک برای برطرف کردن این مشکل خود می روید آنان طبق آزمایشات مختلف سن استخوانی شما را محاسبه کرده و سپس اقدام به درمان می کنند . به دلیل اینکه هورمون رشد از غده هیپوفیز ترشح می شود باید به یک اندازه در بدن بوده زیرا هم کم بودن و زیاد بودن این هومورن برای بدن دردسرساز است .این پزشک در ادامه گفت که ورزش کردن می تواند به محکم شدن استخوانها کمک کرده و در نوجوانان باعث بهبود استخوانهایشان می شود . و در خاتمه گفت : برای رسیدن هرچه سریعتر به این هدف باید در حین ورزش کردن از یک برنامه درست تغذیه ای بهره گرفته تا زودتر به افزایش قد ایده آل برسند .

 

 

 

 

 

 

بالا