X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

نگاه اجمالی بر عمل جراحی در افزایش قد

 در ادامه بحث افزایش قد امروز به روش عمل جراحی می پردازم که امید وارم این مطالب برایتان مفید باشد . در این عمل  افزایش قد اساسا در استخوان ساق پا یک برشی داده می شود و سپس به وسیله دستگاه اکسترنال فیکساتور از بیرون روی پای فرد نصب می شود . که این امکان برای فرد فراهم می شود تا به راحتی با پیچاندن پیچ ها روزانه یک میلیمتر افزایش قد داشته باشد که ممکن است در افراد مختلف این شرایط  تغییر کند . ولی اگر به طور میانگین بخواهیم در نظر بگیریم برای افزایش قد در حدود 6 سانتی متر چیزی حدود 3 ماه نیاز بوده که دستگاه اکسترنال فیکساتور روی پای فرد نصب باشد . که بعد از اتمام دوره درمان دستگاه از ساق پا جدا شده و یک وسیله دیگر که از قسمت زانو تا مچ پا که از جنس فایبر گلاس بوده گذاشته می شود . که در داخل آن نیز چند پیچ بوده که تا وقتی بدن به اندازه کافی استخوانسازی انجام بدهد روی پا قرار می گیرد که معمولا 2 الی 3 ماه زمان می برد . که در این زمان فرد هنگام راه رفتن باید از عصا کمک گرفته و باید حتما یکسری مراقبت های ویژه را هم انجام بدهد .

تاریخچه عمل جراحی افزایش قد در ایران:

این عمل بسیار حیاتی برای اولین بار در کشور ما در سال 1380 توسط  دکتر مطلبی زاده شروع به فعالیت کرده که تا اکنون موفقیت های خوبی را بدست آورده است . طبق آمار بدست آمده در طی 7 سال 143 مورد عمل افزایش قد انجام شده که بسیار رضایت بخش بوده است . که در طی این دوره به دلیل موفقیت بالا و اعتماد خارجیان به پزشکان ایرانی علاقه آنان به این عمل در ایران بیشتر شده زیرا از نظر هزینه هم مناسب تر است .

از نکاتی که بعد عمل افزایش قد باید انجام داد عبارتند از :

- الگوی صحیح تغذیه به عنوان مثال استفاده از مواد غذایی مانند (مصرف پروتئین ، شیر ، میوه و سبزیجات تازه) .

- جلوگیری از مصرف مشروبات الکی و دخانیات و ... بعد از عمل .

- در طول درمان فیزیوتراپی ، انجام ورزش های توصیه شده توسط پزشک .

- استفاده از این عمل افزایش قد غالبا در آقایان بالای 55 سال و خانم های بالای 45 سال توصیه نمی شود .

- معمولا بعد از دوره درمان و پیشرفت مناسب میله های داخلی را خارج می کنند .

- انجام دادن ورزشهای سنگین بعد از مدت 18 ماه که از عمل جراحی بگذرد بلامانع می باشد .

- در طول دوره درمان و افزایش قد فرد می تواند کارهای روزمره خود را تا حدودی با کمک عصا و یا واکر انجام دهد .

و در آخر اینکه یکی از نکات مهمی که می تواند به فرد کمک کند تا بهتر به نتیجه مطلوب دست پیدا کند تمرین ورزش های مخصوص بعد عمل می باشد .

و در کل می توان مراحل عمل افزایش قد را به مشاوره قبل از عمل / کار گذاری وسیله افزایش دهنده / مرحله افزایش طول / مرحله استحکام تقسیم کرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

بالا