X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

چند راهکار شگفت انگیز برای درمان ریزش مو

   آیا شما شامل آن دسته از افرادی هستید که دچار ریزش مو هستید و دوست دارید همیشه موهای سرتان پر بوده تا در مجالس جلوه خوبی داشته باشید . یا در شرف ازدواج هستید و از نداشتن موی سر رنج می برید نگران نباشید امروز با ما همراه بمانید تا چند راهکار برای درمان ریزش مو را ارائه کنیم  . در این چند سال در شبکه های ماهواره ای و اجتماعی می بینیم که تبلیغ های زیادی در مورد درمان ریزش مو شده است ولی پزشکان آن تبلیغات را رد میکنند . چون در تبلیغات می بینید که می گویند در کمترین زمان به ریزش موی خود خاتمه می دهید از دید پزشکان چنین چیزی امکان پذیر نیست . اساسا می تواند فاکتورها و دلایل زیادی باشد که باعث طاسی و یا ریزش مو در طول سال شود و در این مقاله چند مورد از این فاکتورها را تقدیم می کنم . مسلما همه واژه شب را به عنوان آرامش یاد می کنند چون در شب تمام بدن در استراحت بوده و به همین منظور موهای ما نیز در شب رشد خوبی خواهند داشت . منظورم از رشد مو در شب این نیست که وقتی از خواب بیدار شدید رشد موهایتان به چشم بیاید و چند سانتی متر بعد هر خواب بلند شود . بلکه با آزمایشات و تحقیقات بعمل آمده به این نتیجه پزشکان رسیدند که رشد طبیعی موی هر فرد در طول سال 15 سانتی متر می باشد . در واقع باید مو را به عنوان یک چیز با ارزش نگاه کرده زیرا هر مو یک بار از پوست ظاهر شده و امکان بازسازی و ترمیم دوباره را ندارد . پس به همین منظور برای جلوگیری از ریزش مو باید این موهای با ارزش را در برابر استهلاك محیطی ، شستشو، خشك كردن، شانه زدن نیز باید از آنها مراقبت کنیم . همگی واقف اید که ویتامین ها در سلامت بدن و در درمان ریزش مو نقش بسیار مهمی دارند که عدم وجود این ویتامین ها در بدن باعث نازکی موها و طاسی می شوند . در ضمن برخی افراد ممکن است مجبور به مصرف برخی داروها باشند می توان گفت که آن داروها میتوانند در کاهش رشد موهایشان نقش داشته باشد . به سفارش پزشکان چون موها از پروتئین هستند به همین منظور باید حتما از مواد پروتئینی مانند (ماهی، تخم مرغ ، انواع لوبیا و ماست و...) در رژیم غذایی خود بگنجانیم . زیرا در غیر این صورت شما شاهد ریزش مو و پیامدهای منفی دیگری را در سلامت بدن خود می شوید . به شما پیشنهاد میکنم که اگر می خواهید از داروهای گیاهی برای درمان ریزش موهای خود استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت کرده و سپس اقدام به خرید آن کنید . اگر می خواهید کمکی به رشد موهای خود داشته باشید بهتر است که از استرس بدور بوده زیرا آرامش می تواند در کنار سایر موارد در درمان ریزش مو نقش داشته باشد . در ادامه مقاله به یک سری از توصیه هایی که پزشکان در رژیم غذایی دارند که می تواند در ریزش مو نقش چشمگیری داشته باشد را اشاره می کنم که عبارتند از :

* اجتناب کردن از کشیدن سیگار و نوشیدنی های کافئین دار ، زیرا با مصرف این مواد بدن تحلیل شده و سپس مانع رشد موها می شود .

* اجتناب و دوری کردن از غذاهای چرب و شیرین در طی روز .

* هنگام شانه زدن از برس مناسب استفاده کنید .

* هنگام استحمام به هیچ وجه از آب خیلی داغ استفاده نکرده زیرا آب داغ می تواند یک شک بزرگی به موها وارد کند .

* برای تحریک شدن پوست سر خود همیشه هفته ای چند بار آن را ماساژ دهید .

* کوتاه کردن مداوم موها برای جلوگیری از موخوره زیرا با گرفتن موخوره در موها زمان زیادی را باید صرف کنید تا موهای خود را از نو سرزنده کنید .

* برای جلوگیری از تیز شدن مو حتما استفاده مکرر کرم های گرم مانند روغن بادام و روغن زیتون و روغن لیمو و... را فراموش نکنید .

* برای جلوگیری از خشک شدن موها باید کاندیشنرها را جایگزین شامپوها در زمان استحمام کرد .

* برای درمان ریزش مو استفاده از دم کرده های گیاهی مانند رزمازی و نعناع و بابا آدم و ... .

* برای داشتن موهایی سالم بهتر است که آبرسانی درستی به بدن داشته باشید تا از ریزش مو جلوگیری کرده باشید .

و در آخر اگر به دنبال راه و روشی سریع برای درمان ریزش موهای خود هستید حتما با طب سوزنی شرق تهران در طی این روزها همراه باشید .

 

 

 
ثبت نظر

بالا